Beyoğlu’nun merkezi Çiçek Pasajı’nın (Cite de Pera) karşısında bulunan Neoclassic, 1815 yılında Ermeni asıllı bir mimar tarafından yapılmış, bir asrı aşkın zaman içinde Levantenlerin ikametgâhı olarak kullanıldıktan sonra Atatürk tarafından ilk başbakanlarımızdan Fethi Okyar’a hediye edilmiş ve başbakanlık konutu olarak kullanılmıştır. Yıllar içerisinde özenli restorasyonlar geçirmiş, iç dekorasyonunun temel öğeleri günümüze kadar korunmuştur. Ahşap bölümleri, şömineleri, nefis kartonpiyer ve kabartmaları ve tavan süslemesi resimleriyle, İstiklal Caddesi’nin en göze çarpan tarihi değeri yüksek nadir yapılarından biridir.

1980′li yıllardan bu yana restoran, cafe ve bar olarak faaliyet göstermiştir. Uzun yıllar turizmde hizmet etmiş tecrübeli kadrosu, Türk ve dünya mutfağından örneklerin yer aldığı zengin mönüsü, lezzet, titizlik ve kaliteyi ekonomik fiyatlarla birlikte sunan işletme anlayışıyla .… yılından beri Neoclassic adıyla hizmetini sürdürmektedir.

Türk ve dünya türlerinden üretilmiş, yerli ve ithal örneklerden, meyve şaraplarına kadar uzanan zengin bir şarap menüsü vardır. İçki çeşitliliği ve kokteylleriyle iddialı bir bara sahiptir.

Neoclassic, unutulmaz şarkıların yer aldığı repertuvarı, tarihi dokusuna eşlik eden samimi ve rahat ortamıyla dünü ve bugünü doyasıya yaşayabileceğiniz bir deneyim vaat ediyor. 

Müşteri Yorumu

. . .

Twitter

İletişim

Adres: İstiklal Cad. Örs Turistik İş Merkezi No:151 K:1 Beyoğlu / İSTANBUL (Çiçek Pasajı Karşısı)

Telefon: 0212 292 48 13

E-Posta: [email protected]

Copyright © 2012 - WEBGRUP | Tüm Hakları Saklıdır.

Üst
tr